Yazın Saçlarınız Yıprandı mı?

Yaz çok güzeldir, rahattır, eğlencelidir. Denizlere, havuzlara girersiniz. Ama kuvvetli güneş ışını ve deniz suyu saçlarınızı biraz yıpratabilir. Şimdi saçlarınıza bakım yapmanın zamanı gelmiş olabilir.

Bunun için gazetelerin magazin eklerinde verdikleri doğal karışımları kullanmak yerine işi bilen bir kuaföre danışmak her zaman daha mantıklıdır. Yoksa ikide bir saçınıza zeytinyağı ve yumurta akı sürmek zorunda kalabilirsiniz. Sözünü ettiğimiz anneanne öğütleri de doğru olmakla birlikte zamanımızda profesyonellerin görüşlerini almak gerek.

yazın saç bakımı
yazın saç bakımı

Kişisel Bakımın Parçası

Yazın nispeten yıpranan saçların bakımını yapmak vücut için gereken kişisel bakımın bir parçası. Öncelikle şampuan ve saç kreminizi ayrı ayrı kullanın. İkisi bir arada denilen ürünler kullanmak kuaförlerin öğütlediği bir şey değil. Size uygun bir şampuanı ve saç kremini her yerde kolayca bulabilirsiniz. İçinde fazla kimyasal olan ürünlerden, özellikle saçlarınız boyalıysa, uzak durun.

Duruladıktan sonra saçınızda kalıntı kalmamasına dikkat edin. Bu saçınızın görüntüsünü matlaştıracaktır. Saçı hemen her gün yıkmak sizi daha iyi göstermez. Saç ihtiyacı olduğunda yıkanmalı. Saç bakımınız sağlıklı beslenmenize birebir bağlıdır. Taze sebze ve meyve yemek vücudun her bölümüne olduğu gibi saçlara da hayat veriyor, tazeliyor. Ne ilgisi var diye düşünmeden sigara dumanından uzak durmak bile saçlar için yararlı. Saçları genel sağlık kurallarından ayrı düşünmek mümkün değil.