Yaz Mevsimi Sonrası Saç Bakım Kürleri

Yaz mevsimi eğlencelidir, ancak saçlarımız için değil. Malesef rüzgâra, güneşe,  klorlu suya, deniz suyuna ve klimaya maruz kaldıktan sonra saçlarınız donuk, cansız, kuru veya kırılgan olabilir. Yaz mevsimi boyunca saçı korumak en iyisidir, fakat bu dönemi atladıysanız saçınıza acil bakım gerekiyor.

 

Yaz Mevsimi Sonrası Saç Bakım Kürleri

Yaz Mevsiminde Tahrip Olan Saçlar için 5 Doğal Kür

Saçınızın yaz yorgunluğunu atıp sonbahara daha iyi bir görünümle hazırlanması için bu 5 doğal saç küründen birini deneyebilirsiniz.

  1. Muz ve bal kürü: 1 muz ve 1 çorba kaşığı balı bir blender ile harmanlayın ve pürüzsüz bir karışım yapın. Maskeyi saçınıza uygulayın, 20 dakika bekleyin ve iyice yıkayın.
  2. Hindistancevizi sütü ve zeytinyağı kürü: 1 yumurta, 1 fincan hindistancevizi sütü ve 1 çorba kaşığı sızma zeytinyağını birleştirin, iyice karıştırın. Saç derisinden başlayarak saçınıza masajla yedirin, yıkamadan önce 15-20 dakika bekletin.
  3. Avokado, bal ve bademyağı kürü: 1 Avokado ve 1 çorba kaşığı badem yağını 2 çorba kaşığı bal ile blenderda karıştırın. Karışımı saç derisine yayın, ardından 30- 45 dakika bekleyin ve durulayın.
  4. Yoğurt ve zeytinyağı kürü: yarım fincan tam yağlı yoğurt ve 2 çorba kaşığı zeytinyağını iyice karıştırıp saça uygulayın ve 15-30 dakika bekletin, sonra yıkayın ve durulayın. Bu kür özellikle kırık saç uçları için faydalıdır.
  5. Matcha çayı ve Hindistancevizi yağı kürü: 1 çorba kaşığı Hindistancevizi yağı, 1 yumurta ve 1 çorba kaşığı  Matcha tozunu birleştirin. Bir tarak kullanarak, tüm saçlı derinize uygulayın. Şampuanlamadan önce 30 dakika bekletin. İncelmiş saç telleriniz kısa sürede canlanacaktır.