Saçları Güçlendirmenin Yolları Nelerdir?

Saçınız, estetik konusunda kesinlikle vücudunuzun en önemli parçalarından biridir, ancak, her zaman iyi görünmesi için yeterli değildir. Ayrıca, özellikle  de hem erkekler hem de kadınlarda yaygın olma eğilimi gösteren saç dökülmesi gibi en yaygın sorunlardan bazılarını önlemek için saçınızı güçlendirmeniz çok önemlidir.

 

Saçları Güçlendirmenin Yolları Nelerdir?

Güçlü Saçlar için 4 Doğal Tedavi

Gerçekte,  bu tedavilerin evde yapılması çok basit ve pratiktir, bu nedenle bunları uygulamaya dökmek için herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

Jelâtin: Bazı hayvanların kemik, deri ve kıkırdak kolajeninde bulunan bir proteindir. Yoğun protein içerdiğinden saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Jelâtini kullanmanın en iyi yolu şampuanınızın içine karıştırmaktır. 150 ml şampuan için, 1 tatlı kaşığı jelâtin (10 gr) ve 5 tatlı kaşığı su ilavesi yeterlidir.

Zeytinyağı: Bildiğiniz gibi, zeytinyağı, saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca saçınızın parlak olmasını ve nemlendirilmesini sağlayarak opak görünmesini sağlar. Bunun için kuru saçlarınıza iki çay kaşığı zeytinyağı ile friksiyon yaparak 10 dakika bekleyin ve saçlarınızı normal şekilde yıkayın.

Bal: Doğal bal, zayıf, kırılgan veya dökülen saç türleri için büyük bir destektir. Saçınıza biraz bal ekleyebilir ve parmak uçlarınızla saçınıza yayabilirsiniz. 15- 20 dakika sonra, ılık veya sıcak suyla yıkayabilirsiniz. Günlük olarak bal kullanarak saçlarınızı güçlendirebilir ve ona parıltı verebilirsiniz.

Yumurta: Saçlarınızı kuvvetlendirmek ve güzelleştirmek için başka bir seçenektir. Çiğ yumurtayı bir tabakta çırpın ve parmaklarınızla masaj yaparak saç derinizin tamamına uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra durulamalısınız. Bunu asla sıcak su ile yapmamanız gerekir. Elbette şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz, böylece herhangi bir yumurta kalıntısından tamamen kurtulursunuz.