Saça Kaynak Nasıl Yapılır?

İster kullanışlı bir saç modeli yapmaya çalışın, ister biraz daha etkileyici olun ya da saçınıza hacim ekleyin, saçınızı bir anda uzatmak için harika saç kaynak alternatifleri var. Özellikle kısa saçı uzatmak yıllarca sürebilir. Saç kaynak ile beklemeksizin istediğiniz uzun saça sahip olabilirsiniz. Saç kaynak uzantıları sadece saçlarınızı uzatmakla kalmaz, aynı zamanda saçsız alanları doldurmak ve saçınıza daha doğal, daha kalın bir görünüm kazandırmak için de kullanılabilir.

Saça Kaynak Nasıl Yapılır?Saç Kaynak Teknikleri

Saç kaynak uygulamaları; yapıştırma, sıkıştırma, tress-örgü şeklinde olabilir. Kullanılacak yöntem saçın uzunluğuna, hacmine, yapısına ve kişisel isteğe bağlı olarak değişir. Genellikle postiş, çıt çıt gibi saç uzantıları istenildiğinde kolayca çıkarılıp takılabileceği için özel gün ve geceler için popülerdir. Yarı kalıcı olarak saç uzatma yöntemlerinden biri olan boncuk kaynak; saç altı ve aralarına saç uzantılarının minik materyaller ile sıkıştırılması ile yapılır. Çoğu zaman saça hacim vermek ve ekstra uzunluk eklemek için harikadır. Kalıcı saç kaynak yöntemleri olan keratin kaynak, mikro kaynak çok küçük saç tutamlarının uç uca özel bir jel yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılmasını içerir.

Kaynak saç uygulamaları; tress-örgü, boncuk-halka veya mikro kapsül, mikro jel, keratin kaynak gibi farklı yöntemler kullanılarak yapılır. Yönteme veya amacına bakılmaksızın, saç kaynak uzantılarınızın her zaman Atrium Paris gibi bir profesyonel takımı tarafından yapıldığından emin olmalısınız. Doğru yapıldığında saç kaynak uzantıları güvenlidir ve saçınıza veya saç derisine zarar vermez, yanlış yapılırsa, hem kafa derisi hem de saçta hasar oluşabilir.