Saç Önüne Kaynak

Saç Önüne Kaynak

Dolgun, hacimli saçların, her zaman sağlık ve gençlik imajlarıyla yakından bağlantılı olduğu bir gerçek… Herkes saç varlığı konusunda şanslı doğmadığı gibi saç kaynak tekniklerinden önce, zaman içinde dökülen, seyrekleşen saçların yerini doldurmak da mümkün olmuyordu. Fakat günümüzde saçta istenilen her lokal alana saç kaynağı yapılabilmesi, mevcut saçları dolgun bir hale getirme imkanı veriyor. O halde, saç önüne kaynak gibi saç kaynak işlemlerinin her zamankinden daha popüler hale gelmesi şaşırtıcı değil!

Saç Önüne Kaynak Nasıl Yapılır?

Saç önüne kaynak yapmak için günlük kullanabileceğiniz; kakül, klipsli saç uzantıları, mikro bant veya aylarca kullanabileceğiniz keratin kaynak, nano kaynak, görünmez kaynak, medikal kaynak gibi bazı yarı kalıcı kaynak yöntemleri mevcut. Fakat yüzünüzü çevreleyen alın ve şakaklar gibi alanlarda saçınız çok az ve seyrek ise saç kaynak işleminin çok büyük hassasiyet içerisinde yapılması gerekir. Zayıf ve seyrek saçların saç uzantı ağırlığı ile kopması veya kullanılan kimyasal veya ısıl işlem ile hasar görmesi kuvvetle muhtemeldir.

Saç Önüne Medikal Kaynak

Tıbbi bir operasyon titizliği ile yapıldığı için medikal kaynak adını alan nano saç kaynak versiyonudur. Herhangi bir saç kaynak 1 gr ve üzeri saçlarla yapılırken mikro kaynak; 0,40 gr (% 60 daha az saçla), medikal kaynak ise 0,20 gr (% 80 daha az saçla) yapılır. Amaç, saç önüne kaynak yaparak saç bütünlüğünü zenginleştirirken aynı zamanda orijinal saçı korumaktır. Sonuç olarak, diğer saç kaynak yöntemlerine göre çok daha doğal, çok daha sağlıklı saçlara kavuşmuş olursunuz.

Günümüzde teknoloji, yüksek kaliteli, doğal görünümlü saç kaynak uzantılarının kolayca bulunabileceği bir noktada, bununla birlikte saça kaynak öncesi, yaşam tarzınızı, bütçenizi ve bağlılık seviyenizi dikkate almak için öncelikle uzman bir kuaför tarafından saç analizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.