Saç Kırıklarını En Aza İndirecek Uygulamalar

Ne kadar çok uğraşsanız da saç uçlarınız kırılmaya ve bölünmeye devam ediyorsa bu sizin okumak istediğiniz bir yazıdır. Saçlarımızın kırılgan olabileceğini unutmak kolaydır. Güneşe maruz kalma, saç kurutucular, saç düzleştiriciler ve hatta günlük fırçalama saç kırıklarından sorumlu olabilir.

 

Saç Kırıklarını En Aza İndirecek Uygulamalar

Saç Kırıklarından Kaçınmanın 5 Yolu

Saçlarımızda doğru ürünleri kullanarak korumak için ekstra saat harcayan bizler için saç kırıklarını önlemek, bu yaygın stil hatalarını düzeltmek ile başlayabilir.

  1. Saçınızı çok sık yıkamayı bırakın: Aşırı saç yıkama, aşırı kuruma ve saç kırıkları demektir. Saç yıkama rutininin içine bir kuru şampuan uyguladığınızda, saçlarınız yıkama yüzünden kaybedilen nem seviyesini kazanmak için fırsat bulacaktır.
  2. Havlu ile sert kurutmayın: Bir havluyu saçınızın içinden ve dışından fırçalar gibi kullanmayın. Bu ıslak ve savunmasız telleri doğal olmayan birçok yönde katlanmaya ve bükülmeye zorlar. Bunun yerine, havluyla sarın ve elinizle bastırarak nemini alın.
  3. Sıcak aletlerden uzak tutun: Saçınızı yıkadıktan ve ıslaklığını aldıktan sonra doğal kurumaya bırakın. Saç kurutma makinesi ve saç düzleştirici gibi sıcak maruzatı saçınızı şok bir etki ile kurutup uçlarının bölünmesine neden olur.
  4. Yumuşak ve doğru fırçalayın: Sert plastik fırçalar, düğümlü saçlarda kullanıldığında saçlarınızı ayırıp hırpalayacaktır. Yumuşak bir fırça kullanın ve saç uçlarından köklere kademeli olarak uygulayın.
  5. Temel saç bakım malzemeleri kullanın: Sağlıklı saçlara giden yol, saç bakım ürünleri, maskeler, proteinler ve derin kondisyonerler ile kaplıdır. Yumuşak şampuan, yenileyici maske, saç kremi, kuru şampuan ve bir derin maske bulduğunuz sürece temel saç bakımınız tamamdır.