Saç Kaynak Yenileme

Saç Kaynak Yenileme

Profesyonel saç kaynak ile saçınızı uzatmaya veya kalınlaştırmaya karar verdiniz ve doğru olanı yaptınız. Kullanılan saç kaynak tekniğine bağlı olarak saç kaynak yenileme işlemi farklılıklar gösterecektir. Genel olarak, saç kaynak yenileme işleminde saç uzantıları, uzman bir kuaför tarafından özel solüsyonları ile hassas bir şekilde çıkarılır. Saç kaynak uzantıları, temizlenip, nemlendirilerek tekrar kullanım zamanına kadar uygun hale getirilir. Aynı şekilde orijinal saçınıza da saç bakımı yapılarak sağlıklı bir şekilde büyümesi sağlanır.

Mikro Saç Kaynak Yenileme Ne Zaman Yapılmalı?

Sıcak veya soğuk füzyon yöntemi ile yapılan mikro kaynak, keratin kaynak, nano kaynak, medikal kaynak gibi saç uzatma ve gürleştirme işlemlerinde saç uzantı telleri, düşük sıcaklık ve keratin protein bağı ile saç gövdesinin köküne uygulanır. Bu saç kaynak teknikleri doğal saçlarınızla kusursuz bir şekilde uyum sağlar. İyi bir saç bakım ve dikkatli kullanım ile saç kaynak uzantıları 2 ila 4 ay süre ile kullanılabilir. Mikro saç kaynak yenileme işlemi ile kaynak saçın tekrar tekrar kullanılabilmesi için bu sürenin aşılmaması gerekir.

Mikro Bant Kaynak Yenileme Ne Zaman Yapılmalı?

Oldukça popüler olan bir diğer saç uzatma yöntemi mikro bant kaynaktır. Bu tür saç kaynak, her 6 haftada bir bakım randevusu ile 4-6 ay süre kullanılabilir. Bu yöntem, herhangi bir ısı gerektirmeyen yapışkan atkı bantlar kullanır, aynı zamanda doğal saçlarınızın kolayca büyümeye devam etmesini sağlar. En iyi tarafı, bu tür saç uzantılarının çok doğal görünmesi ve bant görünmez olduğu için temel olarak tespit edilememesidir.

Değerli saç uzantılarınızı mümkün olduğunca uzun süre kullanabilmek ve orijinal saçınızı koruyabilmek için öncelikle kuaför randevularınızı planlı tutmanızı öneririz. Her zaman olduğu gibi, saç kaynak uzantılarınıza ve doğal saçınıza çok özen gösterdiğinizden emin olun, böylece onlar sizin için mümkün olan en uzun süreyi koruyacaktır.