Saç Kaynak Tamir Edilir mi?

Saç Kaynak Tamir Edilir mi?

Virjin saç, bakire saç veya Remmy % 100 insan saçı gibi en iyi kalite protez saçları satın almış olsanız bile saç kaynak uzantılarınızda normal miadından önce kuruma, keçeleşme ve zarar görme durumları yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte say kaynak tamiri çok fazla hasar görmemiş olmak şartı ile mümkündür. Saç kaynak uzantılarınızı, genellikle büyük şehirlerde bulunan protez saç merkezleri veya saç kaynak merkezlerinde tamir ettirebilirsiniz.

Saç Kaynak Nasıl Tamir Edilir?

Saç kaynak tamiri yapan merkezler arasından bir tercih yapabilirsiniz. Saçın durumuna bağlı olarak saç kaynak tamiri 1 veya birkaç gün sürebilir. Protez saç onarımı, genellikle çok hasar görmüş uç kısımların düzgün bir şekilde kesilip temizlenmesi, düz bir spatula vasıtası ile keratin sürülerek sabitlenmesi etaplarından oluşur. Keratin takviyesinin ardından saç kaynak uzantıları kaliteli nemlendirici yağ bakımı ile güçlendirilir. Doğru bir saç kaynak tamiri ile protez saçınızı tekrar eski formunda kullanabilirsiniz.

Saç Kaynak Tamir Fiyatları

Hasar görmüş saç kaynak uzantılarının tamiri -belirli bir ücret alabilenler varsa da- çoğu zaman uygulamanın yapıldığı saç kaynak merkezinde ‘ücretsiz’ olarak yapılıyor. Saç kaynağınızı yaptırdığınız saç merkezine gitmeniz mümkün değilse tekrar kullanmak istediğiniz uzantılarınızı farklı bir saç kaynak merkezinde belirli bir ücret karşılığında tamir ettirebilirsiniz. Saç kaynak tamir fiyatları, saç uzantısının hasar derecesi, uzunluğu, gramajı gibi ölçütlere bağlı olarak 50$-200$ arasında değişebilir.

Saç Kaynak Uzantıları Nasıl Korunur?

Gerçek insan saçı olan saç kaynak uzantılarınız için tıpkı doğal saçlarınız gibi, ısıl şekillendirme aletleri veya yanlış bakımdan kaynaklanan deformasyon söz konusu olabilir. Kuru ve zarar görmüş protez saç veya saç kaynak uzantılarının en büyük sorumlusu uygunsuz bakımdır. Isıl işlem, parlatıcı ve kalıcı saç kremi gibi uygulamalar mümkün olduğunca saç bakım rutininizde yer almamalıdır. Saçınızı korumak için saçınızı parlak, sağlıklı ve güzel tutacak sülfatsız şampuan, yoğun nemlendirici gibi özel ürünlere ve iyi bir kuaföre ihtiyacınız vardır.