Saç Kaynak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kaynak saç uygulamaları artık sadece birkaç farklı teknikten ibaret değil. Pek çok yeni teknik geliştirildi ve bu yeni teknikler kaynak saçların daha uzun süre kullanılabilmesine olanak tanıyor. Genellikle hangi kaynak saç tekniğinin kaç hafta ya da kaç ay kullanıldığı merak ediliyor. Elbette her kaynak saç işleminin bir kullanım süresi var.

Ancak bu sürenin aslında kişinin saçlarının uzama hızına bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini de belirtmek gerekiyor. Bu konuya bir açıklık kazandırabiliriz. Kaynak saçlarda kaynaklar ekleme yapılabilmesi için bir materyal ya da yapıştırıcı bir malzeme ile saça ekleniyor. Saçlar uzadığında bu materyal ya da yapıştırıcı malzeme alta doğru inmeye başlıyor.

Kaynak Saçlar Neden Çıkarılır?

Bu durumda saç diplerinde kalan ve dışarıdan görünmeyen kaynak noktaları saçın uzaması ile birlikte görünmeye başlıyor. Bu nedenle Kaynakların çıkarılması gerekiyor. İşte bu süre kişinin saçının ne kadar hızlı uzadığına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Ancak genel olarak kaynak saç tekniklerinin kullanım süresinin 1 ay ila 5 ay arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Eğer saçlarınızın uzama hızı yavaşsa mikro kaynak saç tekniği ya da keratin kaynak saç uygulamasını tercih ederseniz 6 ila 7 aya kadar uzayabilen bir kullanım süresi söz konusu olabilir. Son olarak seçtiğiniz kaynak saç merkezinin profesyonel olmasının da kaynak saç kullanım süresini uzattığı bilgisini de sizlere aktaralım. Çünkü profesyonel merkezlerde kaynaklar saç diplerine daha yakın bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.