Saç Kaynak Ne Kadar Dayanır?

Örgü, bant, düğüm ve keratin, mikro kaynak dâhil olmak üzere saç uzatmalarının eklenmesi için mevcut olan çeşitli yöntemler vardır. Çoğu ünlü kişi de dâhil olmak üzere birçok insan, görünümlerini değiştirmek, saçlarının daha kalın ve daha uzun görünmesini sağlamak için genellikle saç kaynak uzantıları kullanır. Peki, ne kadar süre ile? Bu sorunun cevabı, kullanılan yönteme, materyal sınıfına, uygulamanın kalitesine ve kişisel kullanıma göre değişebilir.

Saç Kaynak Ne Kadar Dayanır?Kaynak Saç Çeşitleri ve Ortalama Kullanım Süreleri

Yeni saç uzatma tipi için uygulama yöntemine karar vermeden önce ihtiyaçlarınızı, deneyimli, uzman bir kuaför ile tartışmak önemlidir.

  • Keratin saç kaynak: 3-4 ay, Avrupa keratin saç kaynak: 4-6 ay kullanım süresine sahiptir.
  • Halka (boncuk) saç kaynak: Ortalama 2- 4 ay kullanım şansı olabilir.
  • Mikro kaynak uygulamaları, normal şartlarda yaklaşık 2-3 ay kullanılabilir.

Saç kaynak uygulaması bilinenin aksine saç dökülmesine neden olmaz. Saçınız bu süreler içerisinde zaten doğal olarak uzayacak ve normalde dökülmesi gereken saç telleri kaynak aralarında kalacaktır. Saçın zamanla büyümesi uzun saçları gevşeyebileceği için, kurulan bakım periyodu fiksasyon noktasının yer değiştirmesine bağlıdır.

Saç kaynaklarınızı her zaman güzel ve doğal görünümlü tutmak istiyorsanız her iki ya da üç ayda bir periyodik bir bakım yapmanız gerekir. Ayrıca ıslak saç ile uyumaktan kaçınmanız, saçınızı yıkarken doğal ve kaliteli şampuanlar tercih etmeniz önerilir.