Saç Kaynak Ne Kadar Dayanıklıdır?

Saç Kaynak Ne Kadar Dayanıklıdır?Son zamanların en popüler saç estetik uygulaması olan saç kaynak farklı çeşitlere sahiptir. Saç yapınıza ya da isteğinize göre dilediğiniz kaynak uygulamasını yaptırarak daha uzun, dolgun ve daha sağlıklı saçlara kısa sürede sahip olabilirsiniz. Halka, keratin, mikro saç kaynak gibi ve daha birçok farklı çeşit arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Saç kaynak uygulamalarında dayanıklılık her birinde aynı olup saç köklerinin uzama hızına bağlı olarak değişim gösterir. Saçın uzama hızına göre ortalama yedi illa dokuz ay arasında kaynak uygulamanızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tatilde Saç Kaynak Uygulaması Zarar Görür mü?

Saç kaynak uygulamaları farklı çeşitlere sahip olup kaliteli ürün kullanımının yanı sıra profesyonel kişiler tarafından yapıldığı takdirde herhangi bir zarar görmez. Havuz kloru, deniz tuzu ya da güneşe karşı dayanıklı olan kaynaklarınızda kesinlikle çıkma ya da kopma yaşanmaz. Fakat kalitesiz malzeme ve konusunda uzman olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamalarda bu gibi riskler ile karşılaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra kaynak saç uygulamasında kullanılan tutamların ham saç olması da özellikle saç tellerinin dolanmasına engel olacaktır. Uygulama yapılırken tercih edilen malzemelerin kaliteli olmasına önem vererek konusunda uzman olan kişilerden konu ile ilgili destek almanız önerilir. Böylelikle saçınız için en uygun olan tercihi yaparken aynı zamanda güven ile uzun zaman saç kaynak uygulamanızı kullanabilirsiniz.