Saç Kaynak Nasıl Kullanılır?

Kısa saç modelinizi değiştirip uzun saçlı bir görünüme geçmek istediğinizde bunun en pratik yöntemi kaynak saç yaptırmaktır. İlk anda biraz endişelenebilirsiniz. Kaynak saçı kullanabilir miyim, saçlarım zarar görecek mi gibi düşünceler aklınızdan geçer. Böyle düşünmeye hiç gerek yok.

Usta bir kuaförün profesyonelce yaptığı saç kaynağı ile sıkıntı yaşamazsınız. Saç kaynağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtı normal saçlarınızı nasıl kullanıyorsanız aynısıdır diye verilmektedir. Özellikle son teknolojiye göre yapılan mikro kaynaklarda saç diplerini bile rahatlıkla fırçalayabilirsiniz. Kaynak saç metotlarından olan boncuk kaynakta ise saçlarınızı nasıl taramanız gerektiğini kuaförünüz size anlatacaktır.

Saç Kaynak Nasıl Kullanılır?Rahatlıkla Boyatabilirsiniz

Mikro kaynak uygulamalarının süresi diğer yöntemlerden biraz daha uzundur, çünkü çok ince tutamlarla çalışılmaktadır. Ama sonuçta normal saçınıza yaptığınız bütün uygulamaları kaynak saçlarınıza da yapabilirsiniz. Yıkayabilir, kurutabilir, fön çekebilir, boyatabilirsiniz.

Röfle gibi teknikleri deneyebilirsiniz. Saçlarınızı istediğiniz biçimde toplayabilirsiniz, ek yerleri görünür mü diye bir endişelenmeyin. Usta kuaförlerin yaptığı kaynak saç uygulamalarının hiç birinde ek yeri görünüyor sıkıntısı olmaz. Özellikle mikro jel uygulamalarında hiç olmaz. Saç kaynakları rahatlıkla kullanılır.