Saç Kaynak ile Saç Çoğaltma

Hem kadınlarda hem de erkeklerde çeşitli nedenlere bağlı olarak saç kayıpları meydana gelebiliyor. Hormonal nedenler, kullanılan kalitesiz saç bakım malzemeleri, stres gibi pek çok faktöre bağlı olarak saçlarda dökülme meydana gelebiliyor. Ancak seyrek saçlar bundan böyle kader olmaktan çıkıyor. Çünkü kaynak saç uygulaması ile saçlara daha gür bir görünüm kazandırmak mümkün!

Saç kaynak ile saç çoğaltma profesyonel bir kaynak saç merkezi tercih edildiğinde başarılı bir şekilde yapılabiliyor. Bu durumda saçların dışarıdan görünmeyecek şekilde tutamlara ayrılması gerekiyor. Gizli kalacak şekilde kaynak saçlar, doğal saçlara ekleniyor. İstenen her kısalık saçlara kazandırılabilir çünkü kaynak saç uygulamasının ardından saçların istenen modelde kesilmesi mümkün olabiliyor.

Saç Kaynak İçin Saçların Ne Kadar Uzun Olması Gerekir?

Bundan kısa bir süre öncesine kadar kaynak saç uygulamasının yapılabilmesi için saçların en az 2 cm uzunluğa sahip olması gerekiyordu. Ancak geliştirilen yeni teknikler sayesinde artık daha kısa saçlara dahi kaynak uygulaması başarılı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Saçların belirli bir uzunluğa sahip olması gerekmiyor.

Saç çoğaltma işleminin ardından gayet doğal bir saç gürlüğünün elde edilmesi mümkün olurken aynı zamanda istenen her uzunluk da yakalanabiliyor. Uzun ve gür saçlara sahip olmak artık hayal olmaktan çıktı! Saçlarınızın hayallerinizdeki görünümü almasını isterseniz siz de kaynak saç uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Bunun için profesyonel ve deneyimli bir kaynak saç merkezini tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.