Saç Kaynak Çeşitleri ve Özellikleri

Saç Kaynak Çeşitleri ve ÖzellikleriSaç kaynak uygulamaları günümüzde oldukça sık tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Birçok kişinin saçlarına gölge ya da röfle yaptırmak yerine tercih ettiği saç kaynak uygulamaları aynı zamanda kişilerin daha uzun, daha hacimli saçlara sahip olmaları sebebi ile de tercih ediliyor.

Saç kaynak uygulamaları zaman içinde gelişim göstererek farklı yöntemlere ayrıldı. Saç kaynağının yapımında kullanılan malzemelere göre ya da uygulama şekline göre saç kayanlar isimlendiriliyor. Boncuk diğer adı ile saç kaynak uygulaması, keratin, mikro saç kaynak uygulamaları ve daha birçok yöntemi görebilirsiniz.

Saç Kaynak Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Saç kaynak uygulamaları yöntemin uygulandığı malzemelere göre farklı şekilde yapılır. Keratin saç kaynakta keratin malzemesi kullanılırken mikro saç kaynak uygulamasında ise özel şeffaf bir yapıştırıcı kullanılıyor. Birçok saç kaynak çeşidinde kaynak yapıştırma şeklinde olsa da boncuk (halka) saç kaynak uygulamasında içi silikon dolguya sahip olan halkalar ile kaynak işlemi yapılır.

Saç kaynak uygulamaları arasında hangi seçimi yaparsanız yapın kısa sürede arzu ettiğiniz saçlara kavuşmanın mutluluğunu aylarca yaşamanın keyfini tadacaksınız. Beğendiğiniz saç stiline kısa sürede kavuşmanın yanı sıra dayanıklı yapısı ile de saçınızdan özel solüsyon ya da özel söküm aleti ile işlem tamamlanır.

Saç kaynak uygulamaları sonrasında dilediğiniz kuaför işlemini perma, röfle, boya dahil olmak üzere yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda sauna, havuz kloru ya da deniz tuzunda da etkilenmez.