Saç Kaynağının Uygun Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Saç Kaynağının Uygun Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?Saç kaynak uygulamaları saçlara hacim kazandırırken aynı zamanda sağlıksız olan saçların daha sağlıklı ve parlak olmasını da sağlıyor. Bunun yanı sıra uzun saçlara kısa bir süre içinde sahip olmanıza destek olan saç kaynak uygulamaları farklı yöntemler ile uygulanıyor.

Saç kaynak uygulaması yöntemleri arasında sizin saç tipiniz ile tam bir uyum yakalayacak olan yöntemi profesyonel ve deneyimli olan kuaförünüz size önerecektir. Fakat bu konu hakkında aklınıza takılan sorular var ise bazı saç kaynak uygulamaları her saç tipine yapılabilirken bazı saç kaynak uygulamaları için ise daha kalın saç telleri aranır. Bu seçimde özellikle keratin saç kaynak uygulaması yer alıyor.

Keratin Saç Kaynak Uygulamasının Özellikleri

Keratin vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olup özellikle saç bakımı konusunda piyasada yer alan birçok üründe de yer alıyor. Vücudumuz ile uyumlu olan keratin ile işlemin yapıldığı saç kaynak yöntemine keratin saç kaynak adı veriliyor.

Keratin saç kaynak uygulaması keratin maddesinin kullanılarak saç tutamlarının birleştirilmesi yöntemidir. Sökümünde ise özel bir solüsyon kullanılır.

Saç kaynak uygulamaları arasında yer alan keratin saç kaynak uygulaması kalın telli saçlar için önerilir. Kalın bir madde olan keratin ince saç tutamlarında belirgin olabiliyor. Bu sebep ile özellikle kalın saç tellerine sahip olan kişiler için önerilmektedir.