Saç Kaynağının Saçıma Uygun Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Saçınız için uygun bir saç kaynak yöntemi seçmeden önce saç tipi, hacim, yaşam tarzı ve bakım gibi dikkate alınması gereken çeşitli faktörler vardır. Saç kaynak uygulamaları yöntemine göre, atkı, klips ve mikro kaynak olabilir ve tercihinizden önce bir ön bilgi iyi bir fikirdir.

Saç Kaynağının Saçıma Uygun Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?Atkı Saç Kaynak: Saç teline 5-10 cm genişliğinde bir saç atkı, saç teline sıra halinde bant, tress/dikiş veya örgü yöntemi kullanılarak uygulanabilir. Örgü veya dikişler gevşek olmadığı sürece kaymaz. Kalın ve güçlü saçlar için çok uygundur ve bu uygulama için ısı veya yapıştırıcı gerekli değildir.

Klipsli Uzantılar: Çıt çıt veya postiş olarak bilinen klipsli uzantılar, birçok farklı boyutta gelir, böylece saç köklerine ve etrafına yerleştirilebilirler. Özel günler için anında değişim isteyenler için harikadır. Ayrıca hemen her doku, renk ve fiyat aralığında saçınıza uzunluk ve hacim ekleyebilirler.

Mikro Halka Kaynak: Mikro boncuklar veya nano kilitlerin yerleştirilmesi ve çıkarılması kolaydır. Uzunluk ve hacim için rahatlıkla her saça eklenebilir. Uygularken tutkal veya ısı kullanılmaz. 6-8 hafta içinde yeniden sökülüp takılmaları gerekir. Birçok kez yeniden kullanabildikleri için ekonomiktir.

Mikro – Nano Kaynak: Bireysel keratin bağlarında sıcak veya soğuk füzyon kullanılır. Mikro saç kaynak uzantıları çok az bakım gerektirir. Kendi saçınız gibi kullanabilirsiniz. Ortalama 4 ay sürecek bir uzantıya sahip olmak yaklaşık 2-3 saat sürebilir. Bu diğerlerine göre daha maliyetli saç kaynak uygulamalarından biridir.