Saç Kaynağının Bakımı Nasıl Olur?

Kadınların çoğu tarafından hasarın düzeltilmesi veya sağlıklı ve uzun saçların korunması için saç kaynak uzantıları tercih sebebidir. Doğal saç bile istemeden sık sık zarara uğrar. Kirlenmiş bir ortam, vitamin veya gen eksikliği gibi faktörler rol oynayabilir. Saç kaynakları için de aynı etkenler söz konusudur ve bu ipuçları onların gerçekten uzun süre muhteşem görünmesini sağlar.

Saç Kaynağının Bakımı Nasıl Olur?Saç Kaynak Bakımı için 5 İpucu

  1. Saçınızı sert havlu ile kurutmayın: Hatırlanması gereken en önemli şey, kaynak uzantılarınızı ovuşturmamanız ve sert havlu kullanmamanızdır. Hafifçe nemini alarak kendi halinde havada kurumaya bırakmak yapılabilecek ev doğru şeydir.
  2. Saç kurutma makinesi ve saç düzleştirici kullanmayın: Saç kaynak uzantılarınızı asla saç kurutma makinesiyle kurutmayın ve saç maşası veya düzleştirici kullanmayın. Isı, uzantılarınıza gerçekten zarar verebilir.
  3. Saçınızı alttan yukarıya doğru tarayın: Bu kural çok önemlidir. Hem doğal saçlarınız hem de kaynak uzantılarınız uçlardan başlayarak ve yavaş yavaş köklere doğru hareket ettirilmelidir. Yukarıdan aşağıya giderseniz, saç tellerinde hasara neden olabilirsiniz.
  4. Çok sıkı aksesuarlar kullanmayın: Son derece sıkı olan saç aksesuarları kullanmamaya çalışın; çünkü bu, saç kaynak uzantılarınızı çekip onlara zarar verebilir. Gevşek saç stilleri en iyisidir.

5. Saçınızı çok sık yıkamayın: Sadece birkaç günde bir yıkamak yeterlidir. Ayrıca saç kremi ve yağ kullanılmamalıdır. Günlük yıkamanız gerekiyorsa, sadece küçük miktarda bir şampuan kullanmanız önerilir.