Saç Kaynağı Nasıl Sökülür?

Görünümlerini çarpıcı bir şekilde değiştirmek isteyenler için saç kaynak uzantıları, çok yönlülük ve uzunluğun mükemmel kombinasyonunu sunuyor. Saç kaynaklarının en büyük avantajları ise istediğiniz zaman saçınızdan çıkarttırabilmenizdir. Fakat onları çıkarmaya çalışmadan önce sahip olduğunuz saç kaynak uzantılarını bilmek önemlidir.

Keratin Kaynak Nasıl Sökülür?

Keratin kaynak saç uzantılarının doğal saçlarınıza keratin yapıştırıcı kullanarak görünmez şekilde takıldığı popüler bir yöntemdir. Keratin, saçınıza zarar vermeyen, tamamen doğal bir üründür. Aslında saçınızın % 95’i keratinden oluşur, böylece bu yapışkanın doğasına ne kadar yakın olduğunu görebilirsiniz. Keratin saç kaynak sökme işleminde özel bir solüsyon sürülerek ek saçlar kısa sürede saçınızdan çıkartılabilir.

saç kaynak nasıl sökülürBoncuk Kaynak Nasıl Sökülür?

Boncuk veya halka kaynak, sıkıştırma tekniği ile yapılan en yaygın saç uzatma tekniklerinden biridir. Uygulamanın pratikliği yanında boncuk kaynak sökme işlemi de bir o kadar da kolaydır. Özel bir pense ile açılan halkalar saçın eklentilerden kolayca ayrılmasına izin verir.

Mikro Kaynak Nasıl Sökülür?

Her ne kadar boncuk kaynak saç uzantıları takmak için çok popüler bir yöntem olsa da, mikro kaynak gibi yapıştırılmış saçlar, birçok insanın deneyimlediği bir başka uygulamadır. Klipslerin geçiciliği ile uğraşmak yerine, özel tutkallar bireylerin saç telleri seviyesinde uzantıları kullanmalarına izin verir. Mikro kaynak sökme işlemi de keratin kaynak gibi özel bir solüsyon yardımı ile yapılır. Farklı markalar için farklı türde çözücü malzemeler vardır. Bu nedenle uygun malzeme kullanmak önemlidir.