Peruk Nasıl Yıkanır?

Peruk yıkamak için ilk önce peruklarınızı doğru şekilde taramanız gereklidir. Taramadan yıkadığınız perukların telleri birbirine dolanarak kötü bir görünüme yol açabilir. Tarama işlemi için geniş dişli ve toplu iğne uçlu olan bir peruk fırçası kullanabilirsiniz.

Peruğunuzu yıkamak için uygun ölçülerde bir kap ve ılık su ile birlikte normal bir şampuan kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu kaptaki suya peruğunuzu paralel bir şekilde daldırıp çıkartın.

Peruğunuzu suya sokarken ise eliniz ile yukarıdan aşağıya doğru peruğunuzun duruşunu bozmayacak şekilde hafifçe ovalama hareketleri yapın. Bu işlemi birkaç kez tekrar ettikten sonra peruğunuzun formunu bozmayacak şekilde yukarıdan aşağıya doğru peruğunuzu durulamaya başlayın.

peruk nasıl yıkanır

Peruk Yıkarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Peruğu yıkadıktan ve duruladıktan sonra aynı kaba ılık su ve krem karışımı koyun. Duruladığınız peruğu aynı yıkama işleminde olduğu gibi paralel şekilde batırıp çıkartın. Bu işlemlerden sonra peruğunuz daha kolay taranacak ve daha hacimli bir görünüm alacaktır.

Kremli suda bekletmeye aldığınız peruğunuzu son olarak akan su altında durulayabilirsiniz. Havlu üzerinde kurumaya bıraktığınız peruğunuz için saç kurutma makinesi kullanmayın.

Yıkama yaparken dikkat etmeniz gereken nokta perukların sıcak suya karşı dayanıklı olmadıkları olmalıdır. Sıcak su yerine her zaman ılık su kullanmalı ve kurutma işlemi için maşa, fön veya diğer ısı ile çalışan araçları kullanmamalısınız. Doğru yıkama ve kullanım ile peruğunuzu uzun süre boyunca ilk satın aldığınız günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.