Peruk Nasıl Takılır?

Gündelik hayatınızda pek çok farklı sebepten dolayı kullanabileceğiniz perukları kendi başınıza saniyeler içerisinde doğal saçlarınızın üzerine takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Peruklarınızı doğru şekilde takabilmek için ilk önce uzun saçlı biriyseniz saçlarınızı enseden kalınlık ve kabarıklık yaratmayacak bir şekilde lastik toka ile toplamanız gerekebilir.

Saçlarınız aşırı uzun ise toka takma işlemini uygularken saçlarınızı yaymaya ve tokalar ile sabitlemeye özen göstermelisiniz. Saçlarınızı başınıza yaydıktan sonra geniş bir şekilde örmeyi de deneyebilirsiniz.

peruk nasıl takılır

Alın Bölgesinden Başlayarak Takın

Saçlarınızın toplanması işlemini hallettikten sonra kullanmak istediğiniz peruğunuzu alnınızdan başlayarak arkaya doğru yerleştirmelisiniz. Ense kısmındaki peruk tokasını tutup kafanıza tamamen oturmasını sağlayabilirsiniz.

Peruğunuzu yayarak taktıktan sonra tarak ile istediğiniz gibi tarayarak şekil verme işlemini de yapabilirsiniz. Örneğin ileri ve geri hareketler sayesinde kahkülünüzün boyutunu ve modelini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.