Peruk Nasıl Boyanır?

Peruk saçların bakımı ve boyama işlemleri diğer tüm soğuk saç kategorisine giren saçlar gibi biraz zahmet isteyen bir iştir. Köklerinden ayrıldıkları için uzamayan bu saçların boyama işlemini yaparken son derece dikkatli olunması gereklidir. Boyama işlemi sıcak saçlara göre daha farklı yapılmalıdır.

Peruk saçlarınızı boyama işlemine hazır hale getirmek istediğiniz zaman saçlarınızın birbirine dolaşması gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden ilk önce saçlarınızı uygun şekilde bir fırça yardımı ile taramanız gerekebilir. Tarama işleminden sonra ise boyama işlemi için de yine tarak kullanmaktan kaçınmalısınız.

peruk nasıl boyanır

Ellerinizi kullanarak saçlarınızı karıştırmadan nazik bir şekilde boyama işlemine geçiş yapabilirsiniz. Doğru ve doğal bir boyama işlemi için peruğunuzdaki saçları bir toka yardımı ile bölümlere ayırabilirsiniz.

Boyadıktan Sonra Ne Kadar Beklenmeli?

Hazırladığınız saçlarınızı boyarken saçlarınızı karıştırmadan hafif hamleler ile masaj yapar şekilde hareket etmelisiniz. Ayrıca bol miktarda boya uyguladığınız zaman iz oluşumuna yol açabileceğiniz için bu davranıştan da uzak durmalısınız.

Yaklaşık 15 dakika boyunca peruğunuzun boyayı emmesi için beklemelisiniz. 15 dakikalık süre sonunda avuç içleriniz ile saçlarınıza ufak bir baskı uygulayabilirsiniz. Bekleme süresinin kullandığınız boyanın türüne ve kalitesine göre değişebileceğini de unutmayın. Ancak en yüksek bekleme süresinin 30 dakika olduğunu da aklınızdan çıkartmayın.

Boyama işleminden sonra peruğunuzu ılık bir su ile yıkayın ve kuruması için bir havlu üzerine bırakın. İşlem tamamladıktan sonra tekrar fırça ile saçlarınızı tarayarak şekillendirin.