Peruk Bakımı Nasıl Yapılır?

Peruk kullanarak değişik saç modelleri ve renklere ulaşmak isteyen kişilerin satın aldıkları peruklara uygun şekilde düzenli olarak bakım yapması daha doğal bir görünüm ve uzun süreli kullanım açısından önemlidir.

Sentetik maddelerden üretilmekte olan bir peruğa bakım yapacaksanız bu perukların sıcak su ile temas ettiği zaman zarar görebileceğini unutmamalısınız. Bu sebeple peruklarınızı yıkamak istediğiniz zaman ılık su kullanmanız tavsiye edilmektedir. Yıkama işlemi esnasında özel bir sabun veya şampuana da ihtiyacınız yoktur. Normal bir şampuan ile peruklarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz.

peruk bakımı nasıl yapılır

Peruk Haftada Kaç Kere Yıkanmalı?

Peruğunuzu yıkadıktan sonra saç kurutma makinesi ve ya elle sıkarak kurulama yapmak son derece yanlıştır. Kurulama işlemini yaparken yumuşak bir havlu ile doğal saçlarınızı kurular gibi kurulama işlemini yapmalısınız.

Kuruma işleminden sonra peruğunuzun saç tellerinin birbirine karışmaması ve modelinin bozulmaması için tel fırça ile fırçalayarak istediğiniz şekli vermeye başlayabilirsiniz. Haftada en az 2 kere peruğunuzu yıkamanız dış etkenlerden dolayı perukların görünümünün bozulmasına engel olacaktır.