Organik Saç Kaynak Nedir?

Organik Saç Kaynak Nedir?Saçlarınıza ya da çevreye zararı olmayan doğal bir saç kaynak yöntemi olsaydı, bu harika olmaz mıydı? Tatlı, uzun, gür saçları özlüyorsanız fakat narin saçlarınızın örselenmesini istemiyorsanız, organik saç kaynak tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Saç kaynak, saç uzunluğun yanı sıra, saçınızın ahengini de artırarak, plaj dalgaları gibi etkileyici saç stillerini denemenize olanak tanır. Bununla birlikte bilinen çoğu saç kaynak yöntemi herkes için uygun olmayabilir ya da kullanılan kimyasal ürünler saçınıza zarar verebilir.

Organik Saç Kaynak Teknikleri

Keratin kaynak, mikro kaynak, nano kaynak gibi saç uzatma teknolojilerinin geldiği son noktada saç kaynak literatürüne geçen organik saç kaynak için kimyasal kullanılmayan veya sıcak füzyon uygulanmayan teknikler demek daha doğru olacaktır. Dikiş/tress ve organik bant kaynak gibi yöntemler organik saç kaynak teknikleri içerisinde yer alabilir.

Organik Saç Kaynak Tress/Dikiş Yöntemi

Tress/dikiş ile organik saç kaynak; herhangi bir yapıştırıcı, jel, kapsül veya kimyasal madde kullanılmadan saç eklentisinin orijinal saç uçlarına dikilerek tutturulması tekniğidir. Doğal olarak yapılan bu mikro dikiş işlemi ile yapılan saç uzatma işlemi en popüler organik saç kaynak yöntemlerinden biridir. Titiz bir şekilde uygulandığı takdirde, organik kaynak dikiş noktaları belli olmaz ve doğal saçınızdan farksız bir şekilde, uzun süre kullanabilirsiniz.

Organik Bant Kaynak

Saç kaynak uygulamalarında organik bant kaynak, en yeni saç uzatma yöntemidir. Diğer pek çok bant, yapıştırıcı kullanarak özel alet kullanılmasını gerektirir ve bunun nedeni bant kalitesinin iyi olmamasıdır. Organik bant kaynak ise herhangi bir alete veya kimyasal maddeye ihtiyaç olmadan kullanılabilen % 100 doğal maddelerden oluşur, uygulanması ortalama 15-20 dakika sürer ve takma-sökülme anında saçınız zarar görmez. Bir dezavantaj olarak, kısa süreli kullanım için daha uygun olabilir.