Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre renk bloke etme sanatı olan bir saç stilidir ve daha açık bir rengin daha koyu bir tondan geçişidir. Genellikle koyu tondaki bir ombre, zevkinize ve tercihinize göre tamamen özelleştirilebilir. Ayrıca güzel bir görünüm olsa da doğru yapılması gereken bir şeydir. Kötü bir ombre düzeltilmesi zor bir farkı yaratabilir ve evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir şey değildir.

Ombre teknikleri salondan salona biraz farklıdır ve iyi bir görünüme ulaşmak için birkaç farklı yol vardır. Saçın uçlarını doğal olarak açmanın yaygın bir yolu, geçiş hattının hemen yukarısındaki saçları belirginleştirmek veya rengi açmaktır. Stilistiniz daha sonra renginizi uçlardan tolere edilen bölgeye doğru uygular ve ayarlamak için folyo sarar. Bu bir folyo tekniğidir ve aynı zamanda yaygın bir vurgulama yöntemidir. Alternatif olarak, bazı stilistler boyayı serbest bırakmayı tercih ederler.

Ombre Saç Nasıl Yapılır?Ombre ve Balyaj Arasındaki Fark Nedir?

Ombre ve balyaj birbirine çok benzer, ancak ikisi arasında çok belirgin farklar vardır. Bir omre rengi uygulanırken, rengi saçın küçük üçgen bölümlerinden bir folyoya geçirerek, daha açık bir renge doğru doğal geçiş sağlanır. Balyaj da boyut ve daha doğal bir görünüm yaratmak için altta koyu renkli parçalar vardır. Bu teknik, saç boyunca doğal ışık vurguları gibi görünür. Geçiş daha doğaldır ve bir ombre saç stilinden daha az bakım gerektirir.

Şimdi, ombre saç nasıl yapılır ve ombre ile balyaj arasındaki fark nedir, biliyorsunuz. Saçınızı değiştirmek konusunda heyecanlıysanız bugün randevu alın ve trend olun!