Ombre Nasıl Yapılır?

Ombre Nasıl Yapılır?Doğal bir saç dengesinin oluşmasına destek olan ombre saç stili geçen sezon olduğu gibi yeni sezonda da moda olmaya devam ediyor. Saç uçlarının daha açık olmasını sağlayan bu uygulamada saç dengesi içinde koyudan açık renge doğru geçiş oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Konusunda uzman olan kuaförünüz tarafından yapılacak olan ombre ile doğal ışıltıya sahip olan ve oldukça hoş bir görüntüyü elde edeceğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

Birçok ünlü tarafından tercih edilen ombre saç modası günümüzde kadınlarında gözdesi haline geldi. En çok tercih edilen koyu tondan sarıya ya da bal rengine doğru geçiş olsa da başka renklere doğru da geçiş yapılabiliyor.

Ombre Saç Renkleri

Oldukça doğal bir görüntünün yakalanmasının yanı sıra son derece havalı olan ombre saç stili ile normal saç renginin bir iki ton açığı şeklinde uygulanmaya başladı. Günümüzde uç kısımlara doğru daha da açıklaşabilen uygulama tonlarını görebiliyoruz. Bunun yanı sıra lila renk tonuna ya da mor renk tonlarına sahip olan uç kısımlarını da görebilirsiniz.

2018 yılı içinde renk farklarını daha çok görmeye alışsak da ilk zaman yaratılan ombre saç moda akımı halen devam ediyor. Uzun saçlarda daha sık gördüğümüz ombre saç stili kısa saçlarda da sık uygulanıyor. Dalgalı ya da düz olan kısa saçlarda da uygulama oldukça başarılı yapılabiliyor.