Mikro Saç Kaynak ile Saç Dolgunlaştırma

Kadınların saç kaynak uzantısı kullanmasının en yaygın nedeni, elbette saç uzunluğunu arttırmaktır. Ancak çok zayıf veya seyrek saçlara sahipseniz, mikro saç kaynak ile saç dolgunlaştırma işlemlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Doğru yöntem ve adımları izleyerek saçınıza doğal bir görünüm kazandıran mikro kaynak uzantıları kullanabilirsiniz.

Seyrek Saçlar için Mikro Kaynak Yöntemleri

Birçok saç kaynak tekniği, kadınların her zaman arzu ettikleri canlı, uzun, parlak saçları kullanmalarına yardım ediyor. Özellikle seyrek saçlar söz konusu olduğunda mikro saç kaynak ile saç dolgunlaştırma için kullanılabilecek harika yöntemler bulunuyor.

Mikro kaynak; ince telli, seyrek saçlar için kullanılabilen saç gürleştirme yöntemi, füzyon veya keratin bağları olarak da bilinir. Bu teknikte, orijinal saç ile ince tutamlar halindeki saç kaynak eklentileri/uzantıları, keratin ve ısıtılmış bir alet/aplikatör ile birleştirilir ve silindirik bir bağ oluşturmak için manüel olarak hafifçe yuvarlanır.

Minik tutam saç uzantıları, tamamen doğal saçlarınız gibi serbest akan bir saç şekli oluşturur ve bu nedenle saç derinizin nefes almasını sağlar. Çok fazla saç teline uygulandığından, her biri  neredeyse ağırlıksızdır, bu da doğal saçın çok fazla ağırlık ile aşırı yüklenmemesini sağlar ve saçın zayıflamasını veya kırılmasını önler. Birkaç saatlik işlem tamamlandığında çok az bakım isteyen mikro saç kaynak uzantılarınızı kendi saçlarınızmış gibi 2-4 ay kullanılabilirsiniz.

Mikro Halka Saç Kaynak: Seyrek ve ince telli saçaları dolgunlaştırma için kullanılabilecek bir diğer popüler yöntemdir. Herhangi bir kimyasal veya ısıl işleme gerek duyulmadan uygulanabilir. Minik saç uzantı tutamları mikro boyuttaki halkalar ile doğal saça preslenir. Mikro halkaların bazı dezavantajları olabilir; hassas saç derisine sahip kişiler için çok minik de olsa mikro halkalar batma hissi gibi bir rahatsızlık verebilir. Özellikle çok uzun saç uzantıları, neden olabileceği stres nedeniyle kimileri için uygun olmayabilir.