Mikro Saç Kaynak Hakkında Merak Ettikleriniz

Son yıllarda mikro saç kaynak yöntemini çok daha sık duymaya başlamış olabilirsiniz. Oldukça yeni bir teknik olan bu yöntemde saçların son derece doğal bir görünüm alması ve aynı zamanda saçlara istenen her modelin kazandırılabilir olması da yöntemin popülerliğini ikiye katlıyor. Mikro saç kaynak yöntemi hakkında merak edilenleri hemen açıklıyoruz.

Öncelikle saçınızın rengi, uzunluğu, yapısı ya da kalınlığı ne olursa olsun mikro kaynak saç yöntemini uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınızın belirli bir uzunlukta olması gerekmiyor. Sadece 1,5 cm uzunluğunda olması, saçlarınızın daha uzun ve gür görünmesini sağlayacak olan mikro kaynak yönteminin uygulanması için yeterli oluyor.

Mikro Saç Kaynak Kullanım Süresi Nedir?

Bu yöntemin kullanım süresi de merak edilen hususlar arasında yer alıyor. Saçınızın uzama hızına bağlı olarak kullanım süresi değişkenlik gösterebilir. Ancak genel olarak 4 ila 5 aya kadar uzayabilen bir kullanım süresi sunduğunu belirtebiliriz. Mikro kaynak saç sonrasında özel bir bakım yaptırmanız gerekmiyor. Saçınıza her zaman kullandığınız şampuanı ya da saç kremini kullanabilirsiniz.

Kaynak işlemi sonrasında, kullanım süresi dolduğunda kaynakların çıkarılması için saçlarınızı kestirmeniz gerekmiyor. Hatta yeniden, aynı gün kaynak işlemi tekrarlanabilir. Beklemeniz ya da saçlarınızı dinlendirmeniz de gerekmiyor. Mikro kaynakta şeffaf kapsüller kullanılır ve kapsüller saçlarınız ile aynı renkte görünür. Bu nedenle kaynakları gizlemek için saçlarınızı her daim açı olarak kullanmanızda gerekmez.