Medikal Saç Kaynak Nedir?

Medikal Saç Kaynak Nedir?Saç uzatma veya kaynak saç uygulamaları, ince telli, zayıf veya zarar görmüş saçlarına tutarlı, kaliteli çözümler arayan kadınlar için harika sonuçlar vaat ediyor. Saç tasarımındaki yeni gelişmelerden biri olan medikal saç kaynak da özellikle ince saçlı kadınların saçlarına her zaman hayal ettikleri güzel şekli ve hacmi vermeleri için özlem duydukları saç kaynak uzantılarını kullanabilmelerine imkan sağlıyor. Peki, medikal kaynak nedir ve nasıl yapılır?

Medikal saç kaynak, seyrek ve hassas saçlar için yapılan saç uzatma ve gürleştirme işlemleri için özelleştirilmiş bir saç kaynak yöntemidir. Özellikle şakaklar, alın bölgesi gibi saç açıklıklarının yaşandığı bölgelerde saçın gürleştirilmesini sağlayan medikal saç kaynak, aslında çok hassas ölçümlerde yapılabilen bir çeşit mikro kaynak tekniğidir. Füzyon yönteminin, bir pirinç tanesinden daha ince ve daha küçük olan mikro mini bağlara göre özelleştirilmesi gerekir.

Medikal Saç Kaynak Avantaj ve Dezavantajları

Saç kaynak uzantılarını ince telli veya seyrek saçlarına takmanın en yeni yöntemi olan medikal saç kaynak, binlerce kadının saçlarına çarpıcı bir görünüm kazandırmasına yardımcı olabilir. Herhangi bir saç kaynak 1 gr ve üzeri saçlarla yapılırken mikro kaynak; 0,40 gr (% 60 daha az saçla), medikal kaynak ise 0,20 gr (% 80 daha az saçla) yapılır. Dolayısıyla medikal saç kaynak diğer saç kaynak yöntemlerinin olası zararlarından etkilenmeden ince telli saçlar için uygulanabilecek en hassas saç kaynak yöntemidir.

Yüzü çevreleyen bölümde kelleşme eğilimindeki alanlarda yapılan bu titiz çalışma ile saçınız çok daha gür ve dolgun görünecektir. Kullanılan saç eklentisi, mikro saç kaynak eklenti oranından çok daha az olacağından saçınız ekstra ağırlık kazanmayacak, kopma ve kırılmalar yaşanmayacaktır. Fakat medikal saç kaynak uygulama sonucu tamamen kuaförünüzün yetenek ve tecrübesine bağlıdır. Bu noktada herhangi bir saç kaynak uygulayıcısı değil profesyonel bir saç kaynak uzmanına danışmanız önerilir.