Kıvırcık Saçlarla Yapılabilecek Modeller

Çılgın, eğlenceli ve kararsız kıvırcık saçlarınızı kontrol etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Kıvırcık saçlar, hava şartlarından dolayı her an değişebilir ve uyandıktan sonra sabahları bakım yapılması gereken bir güçlüktür. Aslında kıvırcık saçlı olmak, çok yönlü olabilir. Saçlarınız neredeyse her tarzda şekillendirilebilir.

 

Kıvırcık Saçlarla Yapılabilecek Modeller

Kıvırcık Saçlar için 5 Etkileyici ve Kolay Model

  1. Tepede At Kuyruğu: Bu saç stilinin güzelliği, basitçe toplanmış olmasıdır. Saçınızı başınızın tepesindeki ultra yüksek bir atkuyruğu şeklinde toplayın ve elastik bir şekilde alttan tel tokalarla tutturun.
  2. Balık Sırtı Örgü: Balıksırtı hem şık bir görünüm hem de yıkanmamış saçlarla daha kolay olduğu için mükemmeldir. Fakat bu örgü stili için yardım almanız gerekebilir.
  3. Ensede Toplanmış Örgü: Her saç örüntüsünde ve uzunluğunda bir şekilde iyi görünüyor; bu da moda görünümün dışına çıkmadığınız gibi son derece kolaydır. Her iki kulak arkasından başlayarak enseye kadar örüp bir toka ile birleştirin.
  4. Örgü Topuz: Kıvırcık saçlarınız uzunsa bu model harikadır. Saçlarınızdan iki tutam ayırıp kalanını tutamlara ayırıp örün. Her örgüyü ensenizde toplayıp bir saç bağı ile bağlayın. Diğer iki tutamı da örüp bu topuzun etrafına sarın ve tel tokalarla sabitleyin.
  5. Gevşek Bukleler: Saçınızı toplamayı veya örmeyi sevmiyorsanız bu model sizin için. Saçınızı yıkayıp kuruttuktan sonra nemlendirici bir sprey ile şekillendirin. Bu kabarmasını önlerken doğal ve bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.