Kıvırcık Saça Saç Kaynak Uygulaması

Doğal dokulu kıvırcık saçları olan kadınlar saç uzatma konusunda pek şanslı olmadığını düşünebilirler çünkü kıvırcık saçlar uzadıkça kıvrılır ve sanki hiç uzamıyormuş gibi görünür. İstenilen saç uzunluğuna gelmesi ise yıllar sürer. Kıvırcık saça saç kaynak uygulaması tam anlamıyla, gerçekten büyütmek zorunda kalmadan kısa kıvırcık saçları hızlı bir şekilde büyütmenin en kolay yoludur.

Kıvırcık Saçlar için Tercih Edilebilecek Saç Kaynak Yöntemleri

Genel olarak saç kaynak uygulamalarında; çıt çıt, postiş gibi geçici, bant kaynak, boncuk kaynak gibi yarı kalıcı ve mikro kaynak, nano kaynak gibi kalıcı yöntemler kullanılır. Kıvırcık saçlar için de diğer saç kaynak işlemlerinde olduğu gibi aynı uygulamalar yapılır. Öncelikle saçın yapısı, dolgunluğu, istenilen uzunluk kriterlerine göre saç kaynak tercihleri belirlenir.

Kıvırcık Saça Saç Kaynak Uygulamasıİstenildiğinde kolaylıkla takılıp çıkartılması isteniyorsa çıt çıt veya postiş ideal olabilir. Saç yapısı, rengi ve hacmine uygun olan saç uzantıları seçilerek pratik bir şekilde doğal saç ile harmanlanması sağlanır. Mükemmel sonuç için bu, profesyonel bir kuaför tarafından saçın analizi yapılarak karar verilmesi gereken bir durumdur.

Yarı kalıcı saç kaynakları olan nano boncuk kaynak uygulaması da kıvırcık saçlar için en popüler tercihtir. Yöntem, saç uzantılarının kıvırcık saç ucuna minik halka materyallerin sıkıştırılarak eklenmesidir. Bu teknikte kimyasal ve ısıl işlem kullanılmadığı için tamamen zararsızdır. Boncuk kaynak, 2-3 ay kullanılabilir fakat daha uzun süreli kullanım isteniyorsa mikro saç kaynak mükemmel seçimdir. Çok küçük ölçekte yapılan uygulama, hem doğal görünüm hem de kullanım açısından harikadır.