Kısa Saça Mikro Kaynak Yapılır mı?

Saç kaynak uygulamaları saçlara istenen dolgunluk ve uzunluğa sahip olmalarını sağlarken aynı zamanda daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmalarına da destek oluyor. Saç kaynak uygulaması kısa sürede istenen dolgunluk, uzunluk ve güzel bir estetik görüntünün kazandırılması için farklı teknikler ile uygulanıyor.

Bu teknikler arasında yer alan mikro saç kaynak uygulaması ise saç diplerine oldukça yakın bir mesafede yapılır. Isı ile birlikte kaynak işleminin gerçekleştirildiği mikro saç kaynak uygulaması oldukça dip kısımdan gerçekleştirilmesi ile hem uzun vade kulanım sunar hem de çok kısa saçlarda daha uygulanabilir.

Kısa Saça Mikro Kaynak Yapılır mı?Mikro Saç Kaynak İşlemi Nasıl Yapılır?

Uzman bir salon ev kaliteli malzeme kullanımı da tüm diğer saç kaynak uygulamalarında olduğu gibi mikro saç kaynak içinde önemlidir. Mikro saç kaynak uygulaması uzun ya da kısa tüm saçlarda uygulanabilmesinin yanı sıra saçlarınızda röfle ya da gölge etkisini yakalamak içinde tercihe edebileceğiniz bir uygulamadır. İstenen tutam sayısı belli aralıklar ile saça kaynak yapılarak uygulanır. Bu işlemde şeffaf kapsüller kullanılır ve ısıtma işlemi ile yapışkan etki açığa çıkarılır.