Kısa Saça Kaynak Nasıl Yapılır?

Farklı bir saç stiline sahip olmak, bir insanı inanılmaz şekilde dönüştürebilir ve bir kadın için görüntüsünü değiştirmek ve canlı görünmek her zaman önemlidir. Şimdi saç kaynak yöntemleri sayesinde kadınlar saçlarını kısacık kestirmekte çok daha cesur, çünkü bir tutam saçınız olsa bile saçınızı saç kaynak uygulaması yapılabiliyor. Bazıları uzun vadede kullanmak için kalıcı saç uzantıları olarak ve bazıları sadece eğlence ve bir gece için kullanılıyor. Üstelik yalnızca birkaç saatte!

Kısa Saça Kaynak Nasıl Yapılır?Her Kısa Saça Kaynak Yapılır mı?

Saçınız 5 cm’den uzunsa rahatlıkla saç kaynak teknolojilerinden yararlanabilirsiniz fakat boncuk (halka) kaynak gibi yöntemler çok kısa saç için uygun olmayabilir. Saç kısa olduğunda çok minik olsa da boncuk klipsleri belli olabilir. İdeal olarak kısa saça mikro saç kaynak uygulamaları; mikro nano, mikro jel ve mikro kapsül yöntemleri ile yapılır. Mikro kaynak, saç bağlarında dikkat çekici herhangi bir belirginlik bırakmayacağı için tercih edilmelidir.

Kısa Saça Kaynak Yaptırırken Dikkat!

Kısa saçlara saç uzatmalarını eklerken en önemli nokta, ideal saç yapısını eşleştirmektir. Uygun saç tipi ve rengi seçildikten sonra işlem için saç hazırlanır. Saç diplerine 1-1,5 cm mesafeden yapılan mikro saç kaynak uygulamalarında prosedür; her birkaç saç teline denk gelecek saç tutamlarının eklenmesi ve şeffaf jel ile yapıştırılması işlemidir.