Keratin Kaynaklı Saça Entele Kullanılır mı?

Keratin saç kaynak çok sık kullanılan kaynak saç yöntemleri arasında yer alıyor. İnsan vücudunda da bulunan keratin adlı maddenin kullanımı ile gerçekleştiriliyor olması, bu yöntemin çok daha fazla tercih edilmesini beraberinde getiriyor. Keratin kaynak saç işleminde saçlara herhangi bir zarar gelmiyor. Ancak bunun için mutlaka profesyonel bir kaynak saç merkezinin tercih edilmesi gerekir.

Daha önce keratin kaynak saç uygulamasını yaptırmış olanların en çok merak ettiği hususlardan biri de keratin kaynaklı saça entele kürünün uygulanıp uygulanamadığıdır. Bilmeyenler için aktaralım, entele kürü saçlar için uygulanan bir bakım kürüdür. Yıpranmış saçları onaran ve saçların çok daha sağlıklı görünmesini sağlayan bir içeriğe sahip.

Entele Kürü Saçlara Zarar Verir mi?

Keratin kaynaklı saçlara entele uygulanmasında herhangi bir sakın olmaz. Ancak burada kritik bir nokta olduğunu da belirtmeliyiz. Eğer keratin kaynağı profesyonel bir kaynak merkezinde yaptırmadıysanız, saçlarınız ciddi anlamda zarar görebilir. Mutlaka profesyonel bir saç kaynak merkezini tercih etmiş olmalısınız. Çünkü entele kürü sıradan saç bakım kürlerinden çok daha farklıdır.

Çok güçlü ve çok etkili olduğundan saçlarınıza bakım yapmak isterken aslında büyük zararlar da verebilirsiniz. Kritik bir diğer nokta da kaynak saçların doğal saçlarınız ile aynı türde olup olmadığıdır. Aynı türde olması durumunda hiç endişe etmeden entele kürünü uygulayabilirsiniz. Ancak farklı türde ise bu durumda tercihinizi farklı bir saç bakım küründen yana kullanmanızda fayda olacak.