Kaynak Saçları Döker mi?

Kaynak saç hayalinizden vazgeçmenizin nedeni, gerçeği yansıtmayan şehir efsaneleri olabilir. Bunlardan biri de kaynak işleminin saçları döktüğü şeklindeki, aslında doğru olmayan bir inanıştır. Kaynak saç işlemi asla saçlarda dökülmeye neden olmaz. Peki, bu inanış neden ortaya çıktı? Konuyu size detayları ile aktaralım.

Kaynak Saç İşlemi Saçları Dökmez!

Herkes farkında olmadan günde 50 ila 70 tel saç kaybeder. Bu durum son derece normal kabul edilir. Kaynak saç işlemi yapıldığında, doğal süreçte kökünden kopan bu saçlar tahmin edebileceğiniz gibi dökülemez. Kaynak nedeniyle saçlar arasında kalmaya devam eder çünkü kaynakta kullanılan malzeme dökülen saç tellerini saçlar arasında tutar. Kaynak saçların kullanım ömrü sona erdiğinde çıkarılması gerekir.

Kaynak Saçları Döker mi?

İşte bu aşamada kaynak saç yaptıranlar, çok sayıda kendi saç tellerini de görür. Kaynak saçlar çıkarıldığında, görülen doğal saç telleri, aslında haftalardır dökülen ancak kaynak nedeniyle saçlı deride kalmış olan saç telleridir. Eğer kaynak işlemi yapılmamış olsaydı, bu saç telleri dökülecekti. Kaynak saçlar çıkarıldığında görülen çok sayıda doğal saç teli, kaynak saç işleminin saçları döktüğü gibi yanlış bir düşünceye neden oluyor. Oysa kaynak saç dökülmesi yapmaz.