Kaynak Saçı Çıkarmak Mümkün mü?

Çok sevilen saç kaynak eklerimizi kalıcı olarak başımıza tutturmak istediğimiz kadar, onları kaldırmak zorunda olduğumuz bir zaman gelecek. Kaynak saçı çıkarmak elbette mümkündür. Bu ürünler belirli bir zaman dilimi için kullanılmalıdır, bundan sonra doğal saç uzantılarımıza, saç uzamasının ve uygunsuz kullanımının neden olduğu diğer saç problemlerini önlemek için bir mola vermemiz uygun olacaktır.

Kaynak Saç Uzantıları Ne Zaman Çıkartılmalıdır?

Saç kaynakları özel bakım gerektirir ve saç stilistinizin sağladığı tüm adımları ve yönergeleri izlemelisiniz. Aksi halde saç bağları zayıflar ve erken dökülmeye başlayacaktır. Saç kaynak uygulamalarının çoğu, ortalama 8-10 haftalık bir kullanım ömrüne sahiptir. Saçınızın 4-5 cm’ den fazla büyüdüğünü veya bir kısmının kaydığını hissettiğinizde, bunları çıkarmanız ve yeniden uygulamanız gerekir. Ayrıca, çok fazla döküntü saç birikiminiz varsa ya da saç kaynak bakımına dikkat etmediyseniz, gevşeme olabilir ve değiştirilmesi gerekecektir.

Kaynak Saçı Çıkarmak Mümkün mü?Kaynak Saç Nasıl Çıkartılır?

Uygulanan saç kaynak yöntemine göre kaynak saçı çıkarmak için farklı teknikler vardır. Çıt çıt, postiş gibi eklentileri kendiniz çıkartabilirsiniz fakat halka kaynak, mikro kaynak gibi saç kaynak uygulamalarında saç uzantıları, profesyonel kuaför denetiminde saçınızdan alınmalıdır. Mikro kaynak, bant kaynak veya nano kaynak uygulamalarında kaynak saçı çıkarmak için özel solüsyon püskürtülerek bağların gevşemesi sağlanır. Halka kaynaklar ise özel bir pense yardımı ile ve çok dikkatli bir şekilde saçınıza zarar vermeden çıkartılabilir.