Kaynak Saç Nasıl Kullanılır?

Kaynak saç yaptırmaya karar verdiğinizde kuaförünüze hangi yöntemle yapılacağı, nasıl yapılacağı ve sonrasında nasıl kullanılacağına dair danışın. Hatta kaynak saçın kullanım süresi içinde arada bakım yaptırmak ve çıkarma zamanı geldiğinde de kaynak saçları söktürmek için gene ona gideceksiniz. Ama bu süreçte endişelenmeyin. Usta kuaförünüz her zaman yanınızda olacaktır.

Kaynak saç kullanımı zaten zor bir şey değildir. Ekleme yaptırdığınız saçlarınızı da kendi saçlarınızdan hiçbir farkı olmadan kullanacaksınız. Örneğin kendi saçlarınızda olduğu gibi çok sıcak su kullanmayacak, kaliteli şampuanlar seçecek ve mümkünse tahta tarakla taramayı tercih edeceksiniz. Fırçalama konusunda ise boncuk kaynak yaptırdıysanız saç diplerinize inmeyeceksiniz.

Kaynak Saç Nasıl Kullanılır?Uzun Saçlarınızın Tadını Çıkarın

Sonrasında ise kaynak saç pratikliği ile uzamış saçlarınızın keyfini çıkaracaksınız. Normal saçlara uyguladığınız bütün işlemleri mikro jel kaynak sonrası da yapmaya devam edebilirsiniz. Bu yüzden saç kaynağı yöntemleri arasında mikro kaynaklar en iyi olanlardır. Keratin kaynak gibi diğer yöntemlerin kullanım özelliklerini kuaförünüz size anlatacaktır. Hangi kaynak biçimini tercih ederseniz edin sonuçta uzun ve gür saçlı olacaksınız. İstediğiniz saç modelini artık deneyebilirsiniz.