Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

Hangi kadın uzun, güzel saçlara sahip olmayı hayal etmez, değil mi? Pek çok kadının arzusu budur, ama hepsinin sabrı yoktur ya da saçın büyümesine izin veremez. Saç kaynak, gittikçe yaygınlaşıyor, çünkü birkaç dakika içinde uzun saçları olmasını isteyen kadınların müthiş çözümüdür. İsterseniz yarı kalıcı saç kaynak yöntemlerinden boncuk kaynak veya kalıcı saç kaynak yöntemlerinden keratin kaynak ya da mikro kaynak tercihiniz olabilir. Peki, saçınızda uygulaması son derece heyecan verici olan kaynak saç nasıl çıkarılır?

Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?Hangi Kaynak Saç Nasıl Çıkartılır?

Saçınızı saç kaynak yöntemlerinden biri ile uzatmak istiyorsanız öncelikle hangi yöntemin sizin için en iyi ve en kullanışlı olacağına, kuaförünüz ve saç kaynak uzmanınız ile birlikte karar vermeniz gerekir. Her bir yöntemin uygulanışı teknik olarak farklıdır. Doğal olarak, saçtan kaynak uzantılarını çıkarttırmak istediğinizde de bilinçli ve titiz bir çalışma gerekir. Postiş, çıt çıt gibi saç uzantılarını kendiniz de rahatlıkla takıp çıkarabilirsiniz ancak yarı kalıcı ve kalıcı saç kaynakları sadece uzman kuaför tarafından saçınızdan çıkartılmalıdır.

Sıkıştırma tekniği ile uygulanan boncuk ya da halka kaynak yaptıracaksanız, saçınızdan çıkartılmasını istediğinizde de özel bir pens yardımı ile kolaylıkla kaynak noktalarından çıkarttırabilirsiniz. Keratin kaynak veya sıcak füzyon mikro kaynak yöntemleri, yapıştırma tekniği uygulandığından (ve çok güçlü bir şekilde saç telleri birbirine yapıştırıldığından) sadece özel kaynak saç solüsyonları ile çıkartılabilir. Dikkatli ve özenli yapılan saç kaynak sökme işleminde saçınız herhangi bir zarar görmez.