Kaynak Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı?

Kaynak Saç Kaç Günde Bir Yıkanmalı?

Profesyonel saç kaynak ile saç uzatma veya gürleştirme konusunda karar verdiniz ve doğru seçimi yaptıysanız değerli uzantılarınızı olabildiğince uzun süre kullanabilmeniz için kuaförünüzle planlanan randevuları atlamamanızı öneririz. Kaynak saç yıkama ve bakımı dahil başka sorularınız veya talepleriniz varsa, kuaförünüz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Kaynak Saç Yıkama Önerileri

Saç kaynaklarınızı uzun süre aynı güzellikte kullanabilmek için doğru saç yıkama önemlidir. Saçınızı tercihen haftada iki kez yıkamalısınız. Bunu yaparken, saç kaynak uzantılarınıza olabildiğince nazik bir şekilde davranmalısınız. Saçlarınızı asla başınızın altından yıkamamanızı öneririz, bunun yerine başınızı yukarı kaldırın. Bu duşta veya kuaför salonunda en kolay olanıdır. Ayrıca kaynak saçınızı yıkarken alkol içeren, sülfatlı ürünler kullanmamanız gerekir.

Kaynak Saç Kurutma ve Fırçalama

Saçınızı yıkadıktan sonra sıkın, bir havlu ile nemini alın. Ardından nemli saç tellerini doğru şekilde düzenleyin ve uygun bir fırça ile dikkatlice fırçalayın. Bunu yaparken, kökündeki orijinal saç tellerini tutun ve ipuçlarından köke doğru dikkatli bir şekilde fırçalayın. Lütfen, asla nemli veya yarı kuru iken saçınızı tamamen ıslatarak fırçalamayın. Saç kurutma makinesi ile kurutma sırasında, kök ve bağlar, daha sonra uçlara yönelin. Saçınızı kurutup fırçaladıktan sonra istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Yatmadan önce saçlarınızı örün. Bu, kaynak saçın karışmasına engel olacaktır ve doğal olarak uzun saçlarla birlikte yapılmalıdır.