Kaynak Saç Döker mi?

Kaynak Saç Döker mi?

Saç kaynak hakkında bilgi sahibi değilseniz, daha önce kötü bir deneyim yaşadıysanız veya genel olarak saç kaynak hakkında bazı kötü duyumlar almışsanız, bu yazımızın size yararlı olacağını umuyoruz. Her şeyden önce kapsamlı bir araştırma yapmanız gereken farklı saç kaynak yöntemleri vardır. Her bir saç kaynak tekniği, saçınızın yapısına, seyrek, gür veya kısa oluşuna göre değerlendirilmelidir.

Hangi Saç Kaynak Daha Güvenilirdir?

Mikro halka, bant kaynak veya çıt çıt saç eki uzantıları, daha uzun, daha kalın saç elde etmek için en güvenli ve en hızlı yoldur. Diğer kalıcı saç uzantıları saçınızda uzun süre kaldığında zarar verebilir, oysa çıt çıt gibi geçici yöntemler seçici bir şekilde takılır ve saçlarınızın hava almasına izin verir. Aynı şekilde boncuk kaynak, bant kaynak uygulamaları da herhangi bir kimyasal veya ısıl işlem söz konusu olmadığından dolayı hemen her saç için güvenlidir.

Saç Dökülmesi Sebebi Saç Kaynak Olabilir mi?

Günde ortalama 50-100 arası saç dökülmesi normal bir durumdur ve siz saçınıza kaynak yaptırdınız diye saç dökülmemezlik etmez. Saçınıza uygunsa ve düzgün bir şekilde saça eklenmişse saç kaynak uzantıları saçınıza kesinlikle zarar vermez. Bu nedenle de saçınızı öncelikle bir saç stilistine analiz ettirmelisiniz. Eğer olağandışı saç dökülmesi olan “alopesi” yaşıyorsanız, saç kaynak uygulamalarının size uygun olup olmadığı konusunda tavsiye almak için sağlık uzmanınıza danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.