Kaynak Saç Çıkarıldıktan Sonra Bakım

Kaynak Saç Çıkarıldıktan Sonra Bakım

Kaynak saç uzantıları çıkarılıp tekrar kullanılabilir, bu nedenle daha iyi bakım daha iyi saçlara eşittir. Uzantı saçların doğal saç yağı almayan insan saçı olduğunu ve saçın sağlıklı ve güzel kalması için bazı önlemler alınması gerektiğini hatırlamak önemlidir. İşte, onları mükemmel durumda tutmaya yardımcı olacak en iyi ipuçları.

Kaynak Saç Bakımı için 3 Önemli İpucu

  1. Doğru yıkama: Saçlarınızı şampuanlamadan önce kaynak saçlarınızı serbest bırakarak fırçalayın. Saçlarınızı sülfat içermeyen şampuanla şampuanlayın. Saçlarınızı yıkarken, yatay veya dairesel değil dikey yönlü hareketler uygulayın, ılık suyla iyice durulayın.
  2. Nemlendirme: Saç kaynak uzantılarınızın fazla nemini alın. En iyi sonuçları almak için saçı durulamadan 3-5 dakika önce saç kremi kullanarak bırakın. Saç kaynak uzantılarınızı tarayın ve durulayın. Ayrıca haftalık bir maske yapmanız tavsiye edilir.
  3. Koruma: Saçları doğal ortamda kuruttuktan sonra nazikçe fırçalayın ve tekrar kullanacağınız zamana kadar, düzgün bir şekilde kutusunda muhafaza edin.

Kaynak Saç Ne sıklıkla Yıkanmalı?

Zamanla gerçek insan saçı kaynak uzantıları, kendi saçlarınız gibi kalıntı biriktirir. Bu, her gün saçı yıkamanız gerektiği anlamına gelmez. Uzantıların yıkanması arasındaki sürenin uzunluğu, onları ne sıklıkta taktığınıza bağlıdır. Saç kaynak setinizi en iyi durumda tutmak için, mümkün olduğunca az yıkamak en iyisidir. Onları her 3-5 kullanımdan sonra yıkamanızı öneririz.