Kaynak Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç kaynak uygulaması sonrasında dikkat edilecek hususlar gibi bir konuda size hiç sorun çıkartmayacak yöntem mikro kaynaktır. Saça zarar vermek, ek yerlerin belli olması, saçı fırçalayamamak, kolayca tarayamamak gibi endişeleri mikro kaynak ile yaşamazsınız. Bakımı aynen normal saçların bakımı gibidir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, saç kaynağı tam saç diplerine yapılmamıştır.

Bu yüzden sizin de dibe kadar inip fırçalamamanız iyi olur. Bu konu özellikle boncuk kaynaklar için önem taşır. Silikon kaynak tercih edilmişse saçlara fön çekilmemesi gerek. Saçları birbirine tutturan silikon bu sebepten yumuşayabiliyor. Keratin kaynağın bakımı boncuk ve silikon saç kaynağı yöntemlerine göre daha rahat. Saçın ana maddesinin de keratin olması uyumu kolaylaştırıyor.

Kaynak Saç Bakımı Nasıl Yapılır?Mikro Kaynak Farklıdır

Fakat kullanımı en rahat olan saç kaynağının mikro kaynak olduğunu bir kez daha yenilemek gerek. Bu arada kaynak saçları kullandığınız süre boyunca arada kuaförünüze uğrayıp kendi saç diplerinizden çıkan saçları temizletmenizin iyi olacağı öğütleniyor. Kaynak saçlarla karışan bu saçlar zamanla kaşıntı yapabiliyorlar. Ayrıca kaynak saçlarınız için kendi saçlarınızda olduğu gibi sürekli kaliteli şampuan kullanın, yıkarken ve kurularken sert hareketlerden kaçının.