İncelen Saç Kalınlaşabilir mi?

İncelen Saç Kalınlaşabilir mi?

Saç incelmesi, doğal yaşlanma süreci, aşırı şekillendirme ve genetik dâhil çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Peki, saçlarınız incelmiş ve seyrekleşmişse daha gür saçlar elde etmek için ne yapabilirsiniz? Sağlıklı bakım, her iki ayda bir düzeltme, kimyasallarla aşırı işlem yapmama, kalınlık ve hacim kazandırıcı keratinli saç bakım ürünleri uygulama, saçları daha dolgun gösterebilir. Fakat ne yazık ki saçın kendisi değişmez, sadece ürünler saç tellerini kapladığı için daha dolgun görünür.

İncelmiş Saçlar için Saç Bakım Ürünleri İşe Yarıyor mu?

Saçları incelen insanlarda sağlıklı saç gelişimini desteklemek için formüle edilen bazı saç bakım ürünleri mevcut. İçeriklerinde; atkuyruğu ekstresi, E vitamini, C vitamini, B vitamini, çinko ve demir gibi bir takım aktif maddeler ve besinler yer alır. Bu ürünler saç dökülmesini azaltmaya, kalınlığını arttırmaya ve hatta dökülen saçları yenilemeye yardımcı olabilir, ancak bu sadece yeni çıkacak saçları korumaya yönelik olacaktır.

Saçı Besleyen Vitamin ve Mineraller

Dikkat edilmesi gereken saç besinleri; biotin, silika, demir, çinko, protein ve B grubu vitaminlerinde saklıdır. Bu besinler, hep birlikte protein (veya saçın yapısında var olan keratin) oluşturmak için çalışır. Doğru vitamin ve mineraller olmadan, saç kalınlık ve kalitesi etkilenebilir. Biyotin, E vitamini, B-6 vitamini, inositol, folik asit, C vitamini, çinko, kalsiyum magnezyum gibi saç için doğru vitaminler, saçları eski sağlığına geri döndürmek için işe yarayabilir ama sağlıklı bir yaşam tarzı ile ona yardım etmeniz gerekir.