İnce Telli Saçlar için Mikro Saç Kaynak

İnce telli saçlara sahip olanlar aslında saçlarını uzatmakta da zorlanıyor. Çünkü saçlar herhangi bir nedenle kolaylıkla kopabiliyor. Bu nedenle ince telli saçlara sahip olanlar aslında saçlarının yavaş uzamasından ya da uzamamasından şikayet ediyor. Oysa saçlar uzuyor ancak bir yandan da sürekli koptuğu için uzunluğunda bir değişiklik gözlemlenemiyor.

Peki, bu durumda ince telli saçlara sahip olanlar ne yapmalı? Elbette devreye kaynak saç yöntemleri giriyor. Bu durumda uzmanların önerisi mikro kaynak saç tekniğinin tercih edilmesidir. Mikro kaynak saç tekniğinde saçlar çok ince telli olsa dahi doğal bir görünüm yakalanabilir. Bu yöntemde zaten çok ince tutamlar halinde saçlar ayrılıyor.

Mikro Kaynak Saç Yönteminin Özelliği Ne?

Bu sayede kaynak noktalarının dışarıdan görünmesi pek mümkün olmuyor. Çünkü son derece küçük ve aynı zamanda şeffaf kapsüller kullanılıyor. Bu kapsüller uygulamanın hemen ardından saçın doğal rengini alıyor. Böylece topuzdan at kuyruğuna kadar istenen her modelin saçlara kazandırılması da mümkün olabiliyor.

Aynı zamanda kullanım süresi en uzun olan kaynak saç tekniklerinden biri olduğunu belirtebiliriz. Bu yöntem eğer profesyonel bir saç kaynak merkezinde gerçekleştirilirse 5 aya kadar uzayabilen bir kullanım süresi sunuyor. Saçların daha gür görünmesi nedeniyle seçilen her modelin kesim yöntemi ile saça kazandırılması da mümkün olabiliyor. Siz de kaynak saç yöntemleri arasından tercihinizi mikro kaynak saç işleminden yana kullanabilirsiniz.