İnce Telli Saçlar için Keratin Saç Kaynak

Kaynak yöntemleri arasında spesifik olmasıyla öne çıkan keratin uygulaması, daha çok ince telli saçlar üzerinde etkisini gösteriyor. Dünya ülkelerinin genelinde sıklıkla uygulanan yöntem, saçı uzatmadan yoğunlaştırmaya, dolgun göstermeden belirginleştirmeye kadar daha pek çok farklı amaçta yapılıyor.

Keratin Uygulamasında Gerekli Olan Malzemeler

İnce Telli Saçlar için Keratin Saç KaynakKaynak yönteminin uygulanabilmesi için uç kısımlarına keratin yüklemesi yapılmış saçlara ve keratin maddesini ısıtmak için gerekli olan ısıtıcı makineye ihtiyaç duyuluyor. Uygulama esnasında kişinin öncelikle başının orta kısmından başlanarak saçları 1 veya 2 cm çerçeve şeklinde ayrılması gerekiyor. Saç tutamları ince ince alınarak ve aşağıya doğru meyil vererek saça ekleniyor. Aşağıya doğru eklenilmediği zaman saçta potluk oluşarak diplerde kabarık bir görüntü oluşabiliyor.

O nedenle kuaförünüzün kaynak yönteminde doğru teknikleri kullandığından emin olmalısınız. Keratin, vücudun tırnak, saç, kaş ve kirpik gibi bölgelerinde bulunan doğal bir maddedir. İçerisinde protein ve aminoasitler bulunduğu için saç için herhangi bir zarar oluşturmaz. Dolayısıyla saç kaynak yönteminde keratin uygulamasından daha doğal ve sağlıklı sonuçlar elde etmek her zaman mümkündür.