Halka Saç Kaynak Nedir ve Nasıl Yapılıyor?

Günümüzde pek çok kişi saç kaynak uygulamaları sayesinde daha uzun, saha sağlıklı ve daha solgun görünen saçlara kısa sürede sahip olabiliyor. Saç kaynak uygulamaları arasında en çok tercih edilmekte olan hakla saç kaynak uygulamasının diğer adı boncuk saç kaynaktır.

Yapım aşamasının kolay olmasının yanı sıra her saç kaynak uygulamasında olduğu gibi saçlara herhangi bir zarar vermemesi ile de pek çok kişi bu uygulamaya yer veriyor. Halka saç kaynak uygulaması adından da anlaşılacağı gibi halkalar yardımı ile saç tutamlarının sıkıştırılma işlemi ile kaynağın gerçekleştirilme işlemi ile gerçekleştiriliyor.

Halka Saç Kaynak Nedir ve Nasıl Yapılıyor?Halka Saç Kaynak Uygulaması Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her saç kaynak uygulamasında olduğu gibi halka saç kaynak uygulaması yaptırırken de konusunda uzman olan bir kuaförden destek almanız önemlidir. Bunun yanı sıra kullanılacak olan malzeme seçimine dikkat etmeniz önerilir. Çin’den gelen ve merdiven altı olarak ifade edilen halka saç kaynak malzemelerinin içinde silikon dolgusu olmadığı için saça zarar verebiliyor. Bu sebep ile kullanılan malzemenin iç dolgusuna bakarak iç kısmında silikon malzeme olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir.