Evde Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

Evde Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

Saç kaynak yaptırdıktan sonra, bunları çıkarmak istediğiniz veya bir sonraki kullanımınıza kadar kaldırmanız gereken bir zaman gelir. Bant, keratin, mikro kaynak ve boncuk kaynak dâhil olmak üzere tüm diğer saç uzatma yöntemlerinde kaynak saçın yaklaşık iki ay sonra çıkarılması gerekir. Hepsi yarı kalıcı yöntemler olarak kabul edilir. Bunları kaldırmanızın nedeni, saçınızın büyümesi ve kaynak saçı daha da aşağı taşımasıdır.

Keratin Kaynak Nasıl Çıkartılır?

Keratin kaynak uzantılarınızdan sıkıldınız ve şimdi bunları evde ve bir dezavantaj harcamadan nasıl çıkaracağınızı merak ediyorsunuz? Keratin kaynak saçları kendiniz de çıkartabilirsiniz ve aslında basittir. Bunun için, saçınıza veya cildinize zarar verme riskini azaltacak önceden hazırlanmış çözeltiler kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Kaynak bağları üzerine birkaç damla keratin kaynak çözücü solüsyon uygulayın, uzantılarınız birkaç saniye içerisinde çıkacaktır.

Mikro ve Nano Boncuk Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Mikro veya nano halka, saçlarınızı gürleştirmek için kesinlikle harika bir seçimdir ve kurulumdan daha kolay çıkarılabilir. Boncukları çıkarmak için uygun bir pense kullanmanız gerekir. Saçınızda çok sayıda küçük boncuk bulunduğundan, nereden başlayacağınıza karar verdikten sonra, ilk boncukları bulmalısınız. Bir yandan saçı tutarken, diğer elinizdeki pense ile halkayı çevirebilirsiniz. Bu işlemi tüm boncuklarla tekrarlamanız yeterlidir.

Doğru kurulumun çok önemli olması gibi, saç kaynaklarını düzgün çıkarmak da çok önemlidir. Aksi halde kopma kırılma ve diğer sorunlarla kaynak uzantılarınıza veya doğal saçınıza zarar verirsiniz.