Duştan Sonra Elektriklenen Saçlar için Etkili Yöntemler

Su, saçın hijyen, güzellik ve sağlığı için esastır, ancak mutlaka onun en iyi arkadaşı değildir. Duştan sonra kurutulan saçların bazı sentetik giysilerle teması, kıvılcım bile üretebilir. Daha sıklıkla, saçınızın havalandığını görmek için bazen bir kazak çıkarmanız yeterlidir. Benzer şekilde, saçın yakınına yerleştirilen bir parçaya sürülen plastik bir cetvel onu çekme eğilimindedir. Peki, saçlardaki bu elektriklenmenin önüne nasıl geçersiniz?

 

Duştan Sonra Elektriklenen Saçlar için Etkili Yöntemler

Yeni Yıkanmış Saçlardaki Elektriklenmeyi Önlemenin 3 Yolu

  1. Saçlarınızı kuru taramayın: Saçlarınızı tararken parmaklarınızı kullanın. Fırçalar ve taraklar, saçınıza zarar verebilir ve tellerin üzerinde sürtünme oluşturarak daha fazla elektriklenmeye neden olur. Kuru saç üzerinde kuru bir fırça kullanıldığında kırılma ve elektriklenme olasılığı daha yüksektir. Kuruduğunda saçlarınızı ayırmak için parmaklarınızı kullanın.
  2. Nemlendirici saç spreyi kullanın: Daha fazla nem daha az statik demektir. Saçınıza uygun bir nemlendirici sprey, odanızdaki nem seviyesini artıracak ve böylece statik sorunu ortadan kaldıracaktır. Standart sprey, saçınızı daha da kurutacak ve statik problemi daha da kötüleştirebilen alkol içerebilir. Gülsuyu ve bitkisel gliserin ile evinizde nemlendirici ve hoş kokulu bir sprey yapabilirsiniz. Gülsuyu saçları beslerken doğal bir nemlendirici olan gliserin nem kaybını engeller.
  3. Isıl şekillendiricilerin kullanımını sınırlayın: Saçınızı saç kurutma makinesi, saç düzleştirici ve maşa gibi ısıya maruz bırakan araçlar, elektriklenmeye neden olacaktır. Aynı zamanda kırılmaya neden olabilecek hasarlara neden olabilir. Bu nedenle bunları özel günler için saklamak en iyisidir. Saç tellerinizin düzgün şekilde kurumasına yardımcı olmak için, kururken saçlarınızı gevşek bir topuz veya örgüyle birleştirmeyi deneyin. Bu, telleri düz tutacak ve kururken elektriklenmeyi önleyecektir.