Doğal Boya Saça Nasıl Uygulanır?

Kadınların saç bakımları konusunda büyük bir önem arz eden boya işlemleri, günümüzde doğal yöntemler aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Doğal boyalar, hem saçın zarar görmesini engelliyor hem de daha estetik ve gerçekçi bir görüntü ortaya çıkartıyor. Saçınızı doğal görüntüsünden uzaklaştırmadan boyatmak istiyorsanız doğal ve bitkisel özlü boyaları tercih edebilirsiniz. İster hazır alarak kendiniz saçınıza uygulayabilir isterseniz de kuaförünüze uygulatabilirsiniz.

Doğal Boya Saça Nasıl Uygulanır?Doğal Saç Boyalarının Saçınıza Olan Olumlu Etkileri

Bitkisel özlü doğal saç boyaları, kimyasal boyaların aksine saçı her zaman beslemeye yardım ediyor. Saçın sağlıklı bir biçimde uzamasına katkıda bulunuyor. Kimyasal içerikli boyalar gibi saçınızı kurutarak yıpratmaya sebebiyet vermiyor. Üstelik saç derinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar derinlemesine bir bakım yapıyor.

Doğal boyanın saça uygulanması aşamasında öncelikle köklerden başlamanızda büyük fayda var. Ancak siz sadece uç kısımlarını boyatmak istiyorsanız öncelikle boyatmak istediğiniz ölçüyü belirlemelisiniz. Ardından boya işlemine başlayabilirsiniz. Maske ile boyama yaparken saçlarınıza masaj yaparak boyayı yedirmeye çalışın. Böylelikle hem saçlarınızın dolgunlaşmasına hem de boyanın saç ile daha güzel bir şekilde özdeşleşmesine destek olacaksınız.