Çabuk Yağlanan Saçlar için Çözüm Önerileri

Yağlı saçlar sinir bozucudur, özellikle saçlarınızın temiz olduğunu biliyorsanız. Peki, yağlı saçlardan nasıl kurtulacağız? Birazdan kullanmaya başlayabileceğiniz, bazı mükemmel doğal şifalar sizi bu dertten kurtarabilir.

 

Çabuk Yağlanan Saçlar için Çözüm Önerileri

Yağlı Saçlardan Kurtulmak için 6 Doğal Yol

  1. Sağlıklı yağ ve karbonhidrat: Sağlıklı ve (zeytinyağı hindistancevizi yağı gibi) doğru yağlar ile lif içeren karbonhidratları seçmek yağ üreten sebase bezlerde daha olumlu bir denge oluşturmaya yardımcı olacaktır.
  2. Daha sık şampuan: Eğer yağlı saçlarınız varsa, günaşırı veya her gün yıkamak gerekir. Fakat yağlı saçlar için özel ve doğal içerikli bir şampuan olmasına dikkat edilmelidir.
  3. Elma sirkesi: Yağlı saçlar için mükemmel bir ev bakımı yapar. Bir bardak suya 2-3 çorba kaşığı sirke karıştırın ve saçınıza bir sprey şişesi aracılığı ile saç diplerine püskürtün. 2-3 dakika sonra durulayın.
  4. Kuru şampuan:  Bir şans varsa yıkamak en iyisidir, ancak vaktiniz olmadığında bu harika bir çözüm olabilir. Saç derisine biraz doğrudan serpip fırçalayarak, saçların daha az yağlı görünmesini sağlayabilirsiniz.
  5. Cadı Fındığı (Acı Fındık): Yağlı cilde sahip kişiler için sıklıkla önerilir. Ayrıca mantarları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yağın yok edilmesi için şampuanlamadan önce saçların üzerine su ile karıştırılmış birkaç damla cadı fındığı ihtiyaç duyduğu ekstra gücü verebilir.
  6. Yumurta sarısı saç maskesi: Yumurta sarısı, yüksek kükürt, protein ve lesitin içeriğine sahiptir. Bu da kepek ve yağlı saç semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Yumurta sarısını tek başına veya bal ya da zeytinyağı ile karıştırıp kuru saça haftada bir masajla uygulayabilir, 15-20 dakika sonra yıkayabilirsiniz.