Boncuk Kaynak Nasıl Saça Takılır?

Halka kaynak ismiyle de bilinen boncuk kaynak, uzatma sistemleri içerisinde çabuk ve kolay uygulanabilirliği sayesinde sıklıkla tercih ediliyor. Kolayca çıkartılabildiği için saçta ergonomik ve konforlu bir kullanım olanağı yaratıyor. Boncuk kaynak adetlerinin saç gürlüğüne ve sıklığına bağlı olarak belirlenmesi gerekiyor.

Normal bir saça 150 adet, ortalama gürlükteki bir saça 200 adet takılması oldukça ideal bir aralık olarak kabul ediliyor. Ancak burada önem taşıyan husus, boncuk kaynaktaki tutamların gramajı ve dolgunluğu oluyor. Saça alt köklerden başlanarak kolay bir şekilde takılıyor. Uygulama esnasında içi silikonlu mikro halkalardan yararlanılıyor.

Boncuk Kaynak Nasıl Saça Takılır?Boncuk Kaynak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saçlara takılan boncuk kaynakta, saç miktarı her ne kadar uzunlukta olursa olsun saçlarınızın dokusu ile aynı olması gerekiyor. Kullanılacak kaynak saçlar, 1. sınıf ham saçlardan üretildiği için her türlü saç işlemlerini gerçekleştirmeniz kolay hale geliyor. Balyaj, röfle ve renklendirme gibi daha pek çok saç boyama işlemini uygulatabilirsiniz. Maşa, düzleştirici, kurutucu ve fön makinesi gibi ısı gerektiren şekillendirici araç gereçleri de dilediğiniz şekilde saçınızda kullanabilirsiniz.